CDRH12D78/ANP-270MC
Mfr.Part #
CDRH12D78/ANP-270MC
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 27UH 2.7A 47 MOHM SMD
Series :
CDRH12D78/A
Current Rating :
2.7A
Tolerance :
±20%
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Case/Size Code :
Inductance :
27μH
Operating Temperature :
-40°C~125°C
HTS Code :
Height :
8mm
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Size / Dimension :
0.472Lx0.472W 12.00mmx12.00mm
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Package / Case :
Nonstandard
Depth :
12.5mm
Test Frequency :
100kHz
DC Resistance (DCR) :
47mOhm Max
Packing Method :
TR, 13 INCH
Max DC Current :
2.7A
Published :
Factory Lead Time :
28 Weeks
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD