CDRH12D77BT150NP-680MC
Mfr.Part #
CDRH12D77BT150NP-680MC
Description
FIXED IND 68UH 3.6A 77 MOHM SMD
Fixed Inductors
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
1 Weeks
Tolerance :
±20%
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
CDRH12D77B/T150
Shielding :
Shielded
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Package / Case :
Nonstandard
Current - Saturation :
3.7A
DC Resistance (DCR) :
77mOhm
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Size / Dimension :
0.516Lx0.504W 13.10mmx12.80mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current Rating (Amps) :
3.6A
Inductance :
68μH
Material - Core :
Ferrite
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD