CDRH12D58RNP-220MC
Mfr.Part #
CDRH12D58RNP-220MC
Description
FIXED IND 22UH 3.3A 42.5MOHM SMD
Fixed Inductors
Depth :
12.4mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Factory Lead Time :
28 Weeks
Series :
CDRH12D58R
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Current Rating :
3.3A
Current - Saturation :
4.7A
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Current Rating (Amps) :
3.3A
Height :
6mm
Size / Dimension :
0.472Lx0.472W 12.00mmx12.00mm
Lead Free :
Lead Free
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Shielding :
Shielded
Inductance :
22μH
Radiation Hardening :
No
Test Frequency :
100kHz
Package / Case :
Nonstandard
Length :
11.9888mm
Max Operating Temperature :
105°C
Max DC Current :
3.3A
Termination :
SMD/SMT
Width :
12.4mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Published :
Material - Core :
Ferrite
DC Resistance (DCR) :
42.5mOhm Max
Tolerance :
±20%
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD