CDRH12D58/ANP-180MC
Mfr.Part #
CDRH12D58/ANP-180MC
Package / Case
Nonstandard, 4 Lead
Description
FIXED IND 18UH 2.9A 38 MOHM SMD
Tolerance :
±20%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Nonstandard, 4 Lead
Series :
CDRH12D58/A
DC Resistance (DCR) :
38mOhm Max
Height :
6mm
Max DC Current :
2.9A
Number of Pins :
4
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Material - Core :
Ferrite
Number of Terminations :
4
Inductance :
18μH
Size / Dimension :
0.472Lx0.472W 12.00mmx12.00mm
Reference Standard :
AEC-Q200
Current Rating :
2.9A
Terminal Placement :
DUAL IN-LINE
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Depth :
12.5mm
Test Frequency :
100kHz
Sumida Corporation CDRH12D58/ANP-180MC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD