CDRH12D58/ANP-121MC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDRH12D58/ANP-121MC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 120UH 1.2A 247MOHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Pbfree Code :
yes
Max DC Current :
1.2A
Current Rating :
1.2A
Number of Terminations :
4
Number of Functions :
1
Depth :
12.5mm
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
Mounting Type :
Surface Mount
Test Frequency :
100kHz
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Packing Method :
TR
DC Resistance (DCR) :
247mOhm Max
Tolerance :
±20%
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Reference Standard :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Shielding :
yes
Series :
CDRH12D58/A
Terminal Placement :
DUAL IN-LINE
Material - Core :
Ferrite
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Mount :
Surface Mount
Published :
Case/Size Code :
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Height :
6mm
Size / Dimension :
0.472Lx0.472W 12.00mmx12.00mm
Package / Case :
Nonstandard
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Terminal Shape :
WRAPAROUND
HTS Code :
Inductance :
120μH
Factory Lead Time :
28 Weeks
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD