CDRH12D58/ANP-101MC
Mfr.Part #
CDRH12D58/ANP-101MC
Description
FIXED IND 100UH 1.3A 223MOHM SMD
DC Resistance (DCR) :
223mOhm Max
Number of Terminations :
4
Mount :
Surface Mount
Max DC Current :
1.3A
Shielding :
yes
Mounting Type :
Surface Mount
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Packing Method :
TR
Termination :
SMD/SMT
Test Frequency :
100kHz
Number of Functions :
1
Case/Size Code :
Reference Standard :
AEC-Q200
Tolerance :
±20%
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.472Lx0.472W 12.00mmx12.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
6mm
Depth :
12.5mm
Published :
Terminal Placement :
DUAL IN-LINE
Current Rating :
1.3A
Factory Lead Time :
28 Weeks
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Inductance :
100μH
Material - Core :
Ferrite
Series :
CDRH12D58/A
Terminal Shape :
WRAPAROUND
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD