CDRH127C/ANP-560MC
Mfr.Part #
CDRH127C/ANP-560MC
Description
FIXED IND 56UH 1.9A 80.3MOHM SMD
Tolerance :
±20%
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Height :
8mm
Pbfree Code :
yes
Termination :
SMD/SMT
Depth :
12.9mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Test Frequency :
100kHz
Inductance :
56μH
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Radiation Hardening :
No
Number of Terminations :
2
Reference Standard :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
CDRH127C/A
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Published :
Number of Functions :
1
DC Resistance (DCR) :
80.3mOhm Max
Factory Lead Time :
14 Weeks
Size / Dimension :
0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
Nonstandard
Max DC Current :
1.9A
Current Rating :
1.9A
Shielding :
yes
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Material - Core :
Ferrite
Case/Size Code :
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD