CDRH127C/ANP-330MC
Mfr.Part #
CDRH127C/ANP-330MC
Description
FIXED IND 33UH 2.5A 46 MOHM SMD
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
Current Rating :
2.5A
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Published :
Max DC Current :
2.5A
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Terminations :
2
HTS Code :
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Case/Size Code :
Mounting Type :
Surface Mount
Depth :
12.9mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Reference Standard :
AEC-Q200
Material - Core :
Ferrite
Series :
CDRH127C/A
Factory Lead Time :
14 Weeks
Inductance :
33μH
DC Resistance (DCR) :
46mOhm Max
Number of Functions :
1
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Tolerance :
±20%
Height :
8mm
Radiation Hardening :
No
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Test Frequency :
100kHz
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Shielding :
yes
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD