CDRH127/LD-121MC
Mfr.Part #
CDRH127/LD-121MC
Description
FIXED IND 120UH 1.9A 169MOHM SMD
Shielding :
Shielded
Series :
CDRH127/LD
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) :
169mOhm Max
Inductance :
120μH
Lead Free :
Contains Lead
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Current Rating :
1.9A
Mounting Type :
Surface Mount
Mount :
Surface Mount
Reach Compliance Code :
Unknown
Test Frequency :
1kHz
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Size / Dimension :
0.472Lx0.472W 12.00mmx12.00mm
Published :
Operating Temperature :
-40°C~100°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
CDRH127/LD-121MC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD