CDRH127-560MC
Mfr.Part #
CDRH127-560MC
Description
FIXED IND 56UH 2.35A 110MOHM SMD
Size / Dimension :
0.472Lx0.472W 12.00mmx12.00mm
Test Frequency :
1kHz
Tolerance :
±20%
Current Rating :
2.35A
Reach Compliance Code :
Unknown
HTS Code :
Shielding :
Shielded
Inductance Frequency - Test :
1kHz
DC Resistance (DCR) :
110mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Inductance :
56μH
Series :
CDRH127
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Lead Free :
Contains Lead
Datasheets
CDRH127-560MC
Sumida Corporation CDRH127-560MC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD