CDRH127-391MC
Mfr.Part #
CDRH127-391MC
Description
FIXED IND 390UH 880MA 700MOHM SM
Nonstandard
Reach Compliance Code :
Unknown
Inductance :
390μH
Current Rating :
880mA
Shielding :
Shielded
Series :
CDRH127
Published :
Lead Free :
Contains Lead
Inductance Frequency - Test :
1kHz
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Test Frequency :
1kHz
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.472Lx0.472W 12.00mmx12.00mm
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
DC Resistance (DCR) :
700mOhm Max
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-40°C~100°C
HTS Code :
Datasheets
CDRH127-391MC
Sumida Corporation CDRH127-391MC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD