CDRH127-271MC
Mfr.Part #
CDRH127-271MC
Description
FIXED IND 270UH 1.06A 560MOHM SM
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Inductance :
270μH
HTS Code :
Reach Compliance Code :
Unknown
Tolerance :
±20%
Number of Terminations :
4
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Size / Dimension :
0.472Lx0.472W 12.00mmx12.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Test Frequency :
1kHz
Series :
CDRH127
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Current Rating :
1.06A
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Shielding :
No
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Case/Size Code :
DC Resistance (DCR) :
560mOhm Max
Number of Functions :
1
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Contains Lead
Mount :
Surface Mount
Core Material :
Ferrite
Package / Case :
Nonstandard
Datasheets
CDRH127-271MC
Sumida Corporation CDRH127-271MC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD