CDRH127-121MC
Mfr.Part #
CDRH127-121MC
Description
FIXED IND 120UH 1.6A 250MOHM SMD
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.472Lx0.472W 12.00mmx12.00mm
Tolerance :
±20%
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Lead Free :
Contains Lead
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Current Rating :
1.6A
Series :
CDRH127
Inductance :
120μH
Surface Mount
Reach Compliance Code :
Unknown
Shielding :
Shielded
DC Resistance (DCR) :
250mOhm Max
Test Frequency :
1kHz
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
HTS Code :
Datasheets
CDRH127-121MC
Sumida Corporation CDRH127-121MC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD