CDRH125NP-681MC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDRH125NP-681MC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 680UH 480MA 1.2OHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Height :
6mm
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Weight :
2.899986g
Depth :
12.3mm
Construction :
Chip
Size / Dimension :
0.472Lx0.472W 12.00mmx12.00mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packing Method :
TR
Inductance :
680μH
Core Material :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Shielding :
yes
Lead Free :
Lead Free
Test Frequency :
1kHz
Case/Size Code :
DC Resistance (DCR) :
1.2Ohm Max
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Max DC Current :
480mA
Radiation Hardening :
No
Termination :
SMD/SMT
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
Number of Functions :
1
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Series :
CDRH125
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Factory Lead Time :
14 Weeks
Current Rating :
480mA
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Nonstandard
Tolerance :
±20%
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
HTS Code :
Number of Terminations :
2
Datasheets
CDRH125NP-681MC
Sumida Corporation CDRH125NP-681MC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD