CDRH125/LDNP-7R5NC
Mfr.Part #
CDRH125/LDNP-7R5NC
Description
FIXED IND 7.5UH 5.6A 19 MOHM SMD
Max DC Current :
5.6A
Current Rating :
5.6A
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
DC Resistance (DCR) :
19mOhm Max
Tolerance :
±30%
Depth :
12.3mm
Material - Core :
Ferrite
Weight :
2.899986g
Series :
CDRH125/LD
Inductance :
7.5μH
Test Frequency :
7.96MHz
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.472Lx0.472W 12.00mmx12.00mm
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Height :
6mm
Sumida Corporation CDRH125/LDNP-7R5NC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD