CDRH124NP-680MC
Mfr.Part #
CDRH124NP-680MC
Description
FIXED IND 68UH 1.5A 220 MOHM SMD
Stock
346
In Stock :
346
DC Resistance (DCR) :
220mOhm Max
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Published :
2004
Max DC Current :
1.5A
HTS Code :
Case/Size Code :
4747
Size / Dimension :
0.472Lx0.472W 12.00mmx12.00mm
Lead Free :
Lead Free
Reference Standard :
AEC-Q200
Current Rating :
1.5A
Height :
4.5mm
Material - Core :
Ferrite
Inductance :
68μH
Series :
CDRH124
Packaging :
Cut Tape (CT)
Height Seated (Max) :
0.177 4.50mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Number of Terminations :
2
Depth :
12.3mm
Test Frequency :
100kHz
Surface Mount
Datasheets
CDRH124NP-680MC
Sumida Corporation CDRH124NP-680MC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD