CDRH10D68RT125NP-102PC
Mfr.Part #
CDRH10D68RT125NP-102PC
Description
FIXED IND 1MH 490MA 1.56 OHM SMD
Stock
408
In Stock :
408
Fixed Inductors
Current - Saturation :
450mA
Published :
2014
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Number of Terminations :
2
Test Frequency :
100kHz
yes
Material - Core :
Ferrite
Current Rating :
490mA
Factory Lead Time :
15 Weeks
DC Resistance (DCR) :
1.56Ohm Max
Series :
CDRH10D60B/T150
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Tolerance :
±25%
Height Seated (Max) :
0.276 7.00mm
Reference Standard :
AEC-Q200
Inductance :
1mH
Surface Mount
Rated Current-Max :
10.5A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Reach Compliance Code :
Unknown
Case/Size Code :
4242
Size / Dimension :
0.402Lx0.402W 10.20mmx10.20mm
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD