CDRH10D68NP-150MC
Mfr.Part #
CDRH10D68NP-150MC
Description
FIXED IND 15UH 3.6A 34.5MOHM SMD
Fixed Inductors
Mount :
Series :
CDRH10D60B/T150
Current - Saturation :
4.5A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Test Frequency :
100kHz
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Factory Lead Time :
16 Weeks
Depth :
10.5mm
DC Resistance (DCR) :
34.5mOhm Max
Packing Method :
TR
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.280 7.10mm
Inductance :
15μH
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Package / Case :
Nonstandard
Number of Functions :
1
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Shielding :
yes
Height :
7.1mm
Tolerance :
±20%
Max DC Current :
3.6A
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Material - Core :
Ferrite
Pbfree Code :
yes
Current Rating :
3.6A
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Case/Size Code :
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.394Lx0.394W 10.00mmx10.00mm
Datasheets
CDRH10D68NP-150MC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD