CDRH10D68NP-100MC
Mfr.Part #
CDRH10D68NP-100MC
Description
FIXED IND 10UH 4.4A 21.5MOHM SMD
Max DC Current :
4.4A
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Current Rating :
4.4A
Factory Lead Time :
16 Weeks
Height Seated (Max) :
0.280 7.10mm
Published :
Height :
7.1mm
yes
Material - Core :
Ferrite
Current - Saturation :
4.8A
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Case/Size Code :
Inductance :
10μH
Depth :
10.5mm
Test Frequency :
100kHz
Series :
CDRH10D60B/T150
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) :
21.5mOhm Max
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.394Lx0.394W 10.00mmx10.00mm
Datasheets
CDRH10D68NP-100MC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD