CDRH10D60BT150NP-100MC
Mfr.Part #
CDRH10D60BT150NP-100MC
Description
FIXED IND 10UH 6.9A 17 MOHM SMD
Stock
139
In Stock :
139
Size / Dimension :
0.406Lx0.394W 10.30mmx10.00mm
Material - Core :
Ferrite
Tolerance :
±20%
Inductance :
10μH
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Current - Saturation :
6.2A
HTS Code :
Series :
CDRH10D60B/T150
DC Resistance (DCR) :
17mOhm
Current Rating (Amps) :
6.9A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.250 6.35mm
Shielding :
Shielded
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Operating Temperature :
-55°C~150°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Sumida Corporation CDRH10D60BT150NP-100MC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD