CDRH10D48/ANP-101MC
Mfr.Part #
CDRH10D48/ANP-101MC
Description
FIXED IND 100UH 920MA 294MOHM SM
Series :
CDRH10D60B/T150
Current Rating :
920mA
Terminal Placement :
DUAL IN-LINE
Depth :
10.5mm
Size / Dimension :
0.406Lx0.394W 10.30mmx10.00mm
Height Seated (Max) :
0.177 4.50mm
Tolerance :
±20%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Height :
5mm
Inductance :
100μH
Operating Temperature :
-40°C~125°C
No
Reference Standard :
AEC-Q200
Test Frequency :
100kHz
Max DC Current :
920mA
Factory Lead Time :
28 Weeks
Material - Core :
DC Resistance (DCR) :
294mOhm Max
Number of Terminations :
4
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD