CDRH105RNP-330NC
Mfr.Part #
CDRH105RNP-330NC
Description
FIXED IND 33UH 2.5A 84 MOHM SMD
Stock
32
In Stock :
32
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Height :
5.1mm
Published :
2009
Inductance :
33μH
DC Resistance (DCR) :
84mOhm Max
Case/Size Code :
4039
Current - Saturation :
2.4A
Test Frequency :
100kHz
Series :
CDRH105R
Size / Dimension :
0.402Lx0.394W 10.20mmx10.00mm
HTS Code :
Depth :
10.3mm
Tolerance :
±30%
Height Seated (Max) :
0.201 5.10mm
Material - Core :
Ferrite
Factory Lead Time :
84 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Weight :
1.799996g
Number of Terminations :
2
Packaging :
Cut Tape (CT)
Max DC Current :
2.5A
Current Rating :
2.5A
Datasheets
CDRH105RNP-330NC
Sumida Corporation CDRH105RNP-330NC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD