CDRH104RNP-270NC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDRH104RNP-270NC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 27UH 1.45A 110MOHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Termination :
SMD/SMT
Height :
4mm
Size / Dimension :
0.402Lx0.394W 10.20mmx10.00mm
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Max DC Current :
2.3A
DC Resistance (DCR) :
110mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.157 4.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Inductance :
27μH
Shielding :
yes
Core Material :
Ferrite
HTS Code :
Packing Method :
TR
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case/Size Code :
Tolerance :
±30%
Test Frequency :
1kHz
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Published :
Current Rating :
1.45A
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Number of Terminations :
2
Weight :
1.500002g
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
15 Weeks
Series :
CDRH104
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
Nonstandard
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Depth :
10.3mm
Mount :
Surface Mount
Number of Functions :
1
Datasheets
CDRH104RNP-270NC
Sumida Corporation CDRH104RNP-270NC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD