CDRH104RNP-180NC
Mfr.Part #
CDRH104RNP-180NC
Description
FIXED IND 18UH 1.8A 84 MOHM SMD
Current Rating :
1.8A
Height Seated (Max) :
0.157 4.00mm
Number of Terminations :
2
Height :
4mm
Inductance :
18μH
Core Material :
Depth :
10.3mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Max DC Current :
6.5A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
DC Resistance (DCR) :
84mOhm Max
Size / Dimension :
0.402Lx0.394W 10.20mmx10.00mm
Test Frequency :
1kHz
Series :
CDRH104
Tolerance :
±30%
ROHS3 Compliant
Datasheets
CDRH104RNP-180NC
Sumida Corporation CDRH104RNP-180NC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD