CDRH104R-1R5NC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDRH104R-1R5NC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1.5UH 6.5A 8.1MOHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Size / Dimension :
0.402Lx0.394W 10.20mmx10.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Saturation :
10A
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Reach Compliance Code :
Unknown
Lead Free :
Contains Lead
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Published :
Mount :
Surface Mount
Case/Size Code :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Current Rating :
6.5A
Package / Case :
Nonstandard
Test Frequency :
100kHz
Inductance :
1.5μH
Number of Functions :
1
HTS Code :
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
No
DC Resistance (DCR) :
8.1mOhm Max
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Series :
CDRH104R
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Core Material :
Ferrite
Tolerance :
±30%
Height Seated (Max) :
0.157 4.00mm
Shielding :
Shielded
Datasheets
CDRH104R-1R5NC
Sumida Corporation CDRH104R-1R5NC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD