CDR74NP-120NC
Mfr.Part #
CDR74NP-120NC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 12UH 1.5A 80 MOHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
4.8514mm
Package / Case :
Nonstandard
Inductance :
12 µH
Shielding :
Shielded
Test Frequency :
2.52MHz
Frequency - Self Resonant :
26.4MHz
Depth :
7.45mm
Width :
7.112mm
Radiation Hardening :
No
HTS Code :
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
25%
Length :
7.6962mm
ECCN Code :
EAR99
Current Rating :
1.5A
DC Resistance (DCR) - Parallel :
80mOhm
Height :
4.85mm
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Max DC Current :
1.5A
Datasheets
CDR74NP-120NC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD