CDR74BNP-270MC
Mfr.Part #
CDR74BNP-270MC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 27UH 1.06A 160MOHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Shielding :
Shielded
Frequency - Self Resonant :
15.7MHz
Material - Core :
Ferrite
Published :
Current Rating :
1.06A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Max DC Current :
1.06A
HTS Code :
Package / Case :
Nonstandard
Size / Dimension :
0.307Lx0.276W 7.80mmx7.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.193 4.90mm
Operating Temperature :
-25°C~80°C
Series :
CDR74B
Mounting Type :
Surface Mount
Depth :
7.35mm
Test Frequency :
2.52MHz
Mount :
EAR99
Height :
4.9mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductance :
27μH
Tolerance :
±20%
Radiation Hardening :
No
DC Resistance (DCR) :
160mOhm Max
Datasheets
CDR74BNP-270MC
Sumida Corporation CDR74BNP-270MC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD