CDR35BX334AKWM
Mfr.Part #
CDR35BX334AKWM
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER SMP MLC HI-REL
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
0.33μF
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Temperature Coefficient :
BX
Depth :
6.4mm
Length :
4.5mm
Packaging :
Bulk
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.059 1.50mm
Failure Rate :
M (1%)
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
CDR35BX334AKWM
Military, MIL-PRF-55681, CDR35 0.33μF 50V Ceramic Capacitor ±10% BX 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
CDR35BX334AKWMAB Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
CDR35BX334AKWMAB Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm