CDR35BX334AKMRAR
Mfr.Part #
CDR35BX334AKMRAR
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.33UF 50V BX 1825
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Thickness (Max) :
0.059 1.50mm
Voltage - Rated :
50V
Length :
4.5mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
0.33μF
Failure Rate :
R (0.01%)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Temperature Coefficient :
BX
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Tolerance :
±10%
Depth :
6.4mm
Datasheets
CDR35BX334AKMRAR
Vishay / Vitramon CDR35BX334AKMRAR
Military MIL-PRF-55681CDR35 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm BX ±10% 0.33muF