CDR35BP223AKZRAR
Mfr.Part #
CDR35BP223AKZRAR
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.022UF 50V BP 1825
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
BP
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Applications :
High Reliability
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±10%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
0.022µF
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Failure Rate :
R (0.01%)
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Thickness (Max) :
0.059 1.50mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
4.5mm
Voltage - Rated :
50V
Depth :
6.4mm
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
CDR35BP223AKZRAR
Vishay / Vitramon CDR35BP223AKZRAR
Military MIL-PRF-55681CDR35 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm BP ±10% 0.022muF