CDR35BP223AKZMAJ
Mfr.Part #
CDR35BP223AKZMAJ
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Description
CAP CER 0.022UF 50V BP 1825
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.022µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Failure Rate :
M (1%)
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
BP
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Thickness (Max) :
0.059 1.50mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
CDR35BP223AKZMAJ
Vishay / Vitramon CDR35BP223AKZMAJ
Military MIL-PRF-55681CDR35 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm BP ±10% 0.022muF