CDR35BP223AKYPAB
Mfr.Part #
CDR35BP223AKYPAB
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.022UF 50V BP 1825
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.059 1.50mm
Voltage - Rated :
50V
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
0.022µF
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Temperature Coefficient :
BP
Max Operating Temperature :
125°C
Failure Rate :
P (0.1%)
Depth :
6.4mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
4.5mm
Packaging :
Bulk
Datasheets
CDR35BP223AKYPAB
Vishay / Vitramon CDR35BP223AKYPAB
Military MIL-PRF-55681CDR35 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm BP ±10% 0.022muF