CDR35BP183AJUM
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDR35BP183AJUM
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP CER SMP MLC HI-REL
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
22 Weeks
Temperature Characteristics Code :
BP
Length :
4.5mm
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
50V
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Package / Case :
Published :
Width :
6.4mm
Reference Standard :
MIL-PRF-55681/11
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Depth :
6.4mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Thickness :
1.5mm
Capacitance :
18nF
Tolerance :
5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C