CDR34BX473BKZPAR
Mfr.Part #
CDR34BX473BKZPAR
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.047UF 100V BX 1812
Thickness (Max) :
0.059 1.50mm
Voltage - Rated :
100V
Min Operating Temperature :
-55°C
Failure Rate :
P (0.1%)
Radiation Hardening :
No
Published :
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
4.5mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.047µF
Temperature Coefficient :
BX
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Depth :
3.2mm
Datasheets
CDR34BX473BKZPAR
Vishay / Vitramon CDR34BX473BKZPAR
Military MIL-PRF-55681CDR34 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm BX ±10% 0.047muF