CDR34BX473BKWPAT
Mfr.Part #
CDR34BX473BKWPAT
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.047UF 100V BX 1812
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
BX
Radiation Hardening :
No
Failure Rate :
P (0.1%)
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Voltage - Rated :
100V
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Length :
4.5mm
Thickness (Max) :
0.059 1.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
3.2mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
0.047µF
High Reliability
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
CDR34BX473BKWPAT
Vishay / Vitramon CDR34BX473BKWPAT
Military MIL-PRF-55681CDR34 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm BX ±10% 0.047muF