CDR34BX473BKWPAR
Mfr.Part #
CDR34BX473BKWPAR
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.047UF 100V BX 1812
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.047µF
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Failure Rate :
P (0.1%)
Thickness (Max) :
0.059 1.50mm
Applications :
High Reliability
Depth :
3.2mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
4.5mm
Series :
Military, MIL-PRF-55681, CDR34
Max Operating Temperature :
125°C
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±10%
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
CDR34BX473BKWPAR
Vishay / Vitramon CDR34BX473BKWPAR
Military MIL-PRF-55681CDR34 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm BX ±10% 0.047muF