CDR34BX473BKMMAJ
Mfr.Part #
CDR34BX473BKMMAJ
Description
CAP CER 0.047UF 100V BX 1812
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
0.047µF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.059 1.50mm
Failure Rate :
M (1%)
Datasheets
CDR34BX473BKMMAJ
Vishay / Vitramon CDR34BX473BKMMAJ
Military MIL-PRF-55681CDR34 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm BX ±10% 0.047muF