CDR34BX184AKZRAJ
Mfr.Part #
CDR34BX184AKZRAJ
Description
CAP CER 0.18UF 50V BX 1812
Thickness (Max) :
0.059 1.50mm
Voltage - Rated :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Capacitance :
0.18µF
Datasheets
CDR34BX184AKZRAJ
Vishay / Vitramon CDR34BX184AKZRAJ
Military MIL-PRF-55681CDR34 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm BX ±10% 0.18muF