CDR34BX184AKWMAB
Mfr.Part #
CDR34BX184AKWMAB
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.18UF 50V BX 1812
Ceramic Capacitors
Depth :
3.2mm
Voltage - Rated :
50V
Max Operating Temperature :
125°C
Packaging :
Bulk
Failure Rate :
M (1%)
Tolerance :
±10%
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.059 1.50mm
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Length :
4.5mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Capacitance :
0.18µF
Datasheets
CDR34BX184AKWMAB
Vishay / Vitramon CDR34BX184AKWMAB
Military MIL-PRF-55681CDR34 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm BX ±10% 0.18muF