CDR34BX184AKMPAT
Mfr.Part #
CDR34BX184AKMPAT
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.18UF 50V BX 1812
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Failure Rate :
P (0.1%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Thickness (Max) :
0.059 1.50mm
Voltage - Rated :
50V
Max Operating Temperature :
125°C
Depth :
3.2mm
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Length :
4.5mm
Applications :
High Reliability
Series :
Military, MIL-PRF-55681, CDR34
Published :
Capacitance :
0.18µF
Datasheets
CDR34BX184AKMPAT
Vishay / Vitramon CDR34BX184AKMPAT
Military MIL-PRF-55681CDR34 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm BX ±10% 0.18muF