CDR33BX473AKZRAR
Mfr.Part #
CDR33BX473AKZRAR
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.047UF 50V BX 1210
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±10%
Length :
3.2mm
Voltage - Rated :
50V
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Failure Rate :
R (0.01%)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
2.5mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.049 1.25mm
Temperature Coefficient :
BX
Capacitance :
0.047µF
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
CDR33BX473AKZRAR
Vishay / Vitramon CDR33BX473AKZRAR
Military MIL-PRF-55681CDR33 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm BX ±10% 0.047muF