CDR33BP222BKUSAJ
Mfr.Part #
CDR33BP222BKUSAJ
Description
CAP CER 2200PF 100V BP 1210
Failure Rate :
S (0.001%)
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
2200pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Thickness (Max) :
0.049 1.25mm
Datasheets
CDR33BP222BKUSAJ
Vishay / Vitramon CDR33BP222BKUSAJ
Military MIL-PRF-55681CDR33 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm BP ±10% 2200pF