CDR33BP202BKWRAB
Mfr.Part #
CDR33BP202BKWRAB
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Description
CAP CER 2000PF 100V BP 1210
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Bulk
Applications :
High Reliability
Series :
Military, MIL-PRF-55681, CDR33
Thickness (Max) :
0.049 1.25mm
Capacitance :
2000pF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated :
100V
Failure Rate :
R (0.01%)
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Datasheets
CDR33BP202BKWRAB
Vishay / Vitramon CDR33BP202BKWRAB
Military MIL-PRF-55681CDR33 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm BP ±10% 2000pF