CDR33BP152BJYMAJ
Mfr.Part #
CDR33BP152BJYMAJ
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1500PF 100V BP 1210
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
100V
Failure Rate :
M (1%)
Length :
3.2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.049 1.25mm
Applications :
High Reliability
Depth :
2.5mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Capacitance :
1500pF
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
CDR33BP152BJYMAJ
Vishay / Vitramon CDR33BP152BJYMAJ
Military MIL-PRF-55681CDR33 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm BP ±5% 1500pF