CDR33BP152BJWMAR
Mfr.Part #
CDR33BP152BJWMAR
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1500PF 100V BP 1210
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Tolerance :
±5%
Series :
Military, MIL-PRF-55681, CDR33
Capacitance :
1500pF
Thickness (Max) :
0.049 1.25mm
Applications :
High Reliability
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
BP
Length :
3.2mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
100V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Depth :
2.5mm
Published :
Failure Rate :
M (1%)
Datasheets
CDR33BP152BJWMAR
Vishay / Vitramon CDR33BP152BJWMAR
Military MIL-PRF-55681CDR33 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm BP ±5% 1500pF