CDR33BP152BJWMAB
Mfr.Part #
CDR33BP152BJWMAB
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1500PF 100V BP 1210
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Thickness (Max) :
0.049 1.25mm
Length :
3.2mm
Temperature Coefficient :
BP
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Bulk
Applications :
High Reliability
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Series :
Military, MIL-PRF-55681, CDR33
Failure Rate :
M (1%)
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Depth :
2.5mm
Capacitance :
1500pF
Voltage - Rated :
100V
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Datasheets
CDR33BP152BJWMAB
Vishay / Vitramon CDR33BP152BJWMAB
Military MIL-PRF-55681CDR33 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm BP ±5% 1500pF