CDR33BP152BJMMAJ
Mfr.Part #
CDR33BP152BJMMAJ
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1500PF 100V BP 1210
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Depth :
2.5mm
Temperature Coefficient :
BP
Voltage - Rated :
100V
Max Operating Temperature :
125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Failure Rate :
M (1%)
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Length :
3.2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Series :
Military, MIL-PRF-55681, CDR33
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability
Published :
Thickness (Max) :
0.049 1.25mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
1500pF
Datasheets
CDR33BP152BJMMAJ
Vishay / Vitramon CDR33BP152BJMMAJ
Military MIL-PRF-55681CDR33 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm BP ±5% 1500pF