CDR33BP132BJUSAT
Mfr.Part #
CDR33BP132BJUSAT
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Description
CAP CER 1300PF 100V BP 1210
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
BP
Thickness (Max) :
0.049 1.25mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability
Series :
Military, MIL-PRF-55681, CDR33
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
1300pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
CDR33BP132BJUSAT
Vishay / Vitramon CDR33BP132BJUSAT
Military MIL-PRF-55681CDR33 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm BP ±5% 1300pF