CDR33BP132BJURAJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDR33BP132BJURAJ
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Description
CAP CER 1300PF 100V BP 1210
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
BP
Voltage - Rated :
100V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
Military, MIL-PRF-55681, CDR33
Thickness (Max) :
0.049 1.25mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
1300pF
Applications :
High Reliability
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Datasheets
CDR33BP132BJURAJ
Vishay / Vitramon CDR33BP132BJURAJ
Military MIL-PRF-55681CDR33 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm BP ±5% 1300pF