CDR32BX333AKYRAT
Mfr.Part #
CDR32BX333AKYRAT
Description
CAP CER 0.033UF 50V BX 1206
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
50V
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Depth :
1.6mm
Length :
3.2mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Failure Rate :
R (0.01%)
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.033µF
Datasheets
CDR32BX333AKYRAT
Vishay / Vitramon CDR32BX333AKYRAT
Military MIL-PRF-55681CDR32 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm BX ±10% 0.033muF